Kolekcjia Piotra Wybraniec w Wiśle

muzea, pomniki, tablice pamiątkowe

Post 11 lut 2010, 10:03

Kolekcjia Piotra Wybraniec w Wiśle

Witam ;

Zdecjie pochodza z internetu .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Post 11 lut 2010, 10:22

Re: Kolekcjia Piotra Wybraniec w Wiśle

Bardzo ciekawa kolekcja, widać kilka wzorów umundurowania które nie weszły do szerszego użytku w wojsku i są bardzo trudne do zdobycia. Takich zbiorów można tylko pogratulować.
- Jak Pan to zrobi?
- a zabije ich wszystkich
Awatar użytkownika

Post 11 lut 2010, 10:40

Bomba.Prywatne kolekcje są bardzo ciekawe. Na Warszaskim bazarze staroci handluje taki jeden starszy pan.Ma chyba największą w Polsce kolekcję ryngrafów Żołnierzy Wklętych.
Do póki walczysz jesteś zwycięzcą.

Post 11 lut 2010, 11:31

Tutaj nie widac , i niestety nie mam pozwolenie z mojego " Bracia " ktore go zna z by nad forum dac tych zdecjie ale jego dokumenty i itp od 1 SBS sa niesamowiete :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika

Post 11 lut 2010, 15:54

fiu fiu ładna kolekcja normalnie sala tradycji lub skansenik Militarny ;p :mrgreen:

pogratulować właścicielowi :twisted:
Obrazek
Jakie założenie masz? - Proste - Walczyć i wygrywać !
Awatar użytkownika

Post 11 lut 2010, 21:59

Piotr Wybraniec jest znany w swiecie rekonstruktorskim ze swej kolekcji. Zwłaszcza w temacie 1SBS udało mu się zebrać sporo pamiątek po weteranach. Stąd taka niesamowita kolekcja. Trzeba by się porozumieć z kolegami ze Skawiny i może udałoby się odwiedzić Piotra i zobaczyć jego kolekcje na żywo.
Howgh

Desantownik

"Celem wojny nie jest zginąć za swoją ojczyznę, lecz sprawić by tamte sukinsyny zginęły za swoją" - Gen.George S.Patton
Awatar użytkownika

Post 11 lut 2010, 23:52

Izba Spadochroniarza znajduje się oczywiście w Wiśle i można ją zwiedzać po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z Piotrem.
Mam nadzieje, że nie będzie nic niestosownego jak podam dane, które sam Piotrek upublicznił w swojej książce (nawiasem mówiąc warto ją zakupić).
Piotr Wybraniec
Tel. (0-33) 855-13-53
e-mail: pwybraniec[małpa]post.pl

Przy okazji wyślę mu info i może sam będzie chciał coś dopisać dodatkowo od siebie.
Awatar użytkownika

Post 13 lut 2010, 12:42

Robspad pisze:Mam nadzieje, że nie będzie nic niestosownego jak podam dane, które sam Piotrek upublicznił w swojej książce (nawiasem mówiąc warto ją zakupić).

To intrygujące co napisałeś - nie wiedziałem że Piotr Wybraniec napisał książkę. Możesz podać jej tytuł?
Howgh

Desantownik

"Celem wojny nie jest zginąć za swoją ojczyznę, lecz sprawić by tamte sukinsyny zginęły za swoją" - Gen.George S.Patton

Post 13 lut 2010, 16:16

Na zaproszenie Roberta postanowiłem napisać parę słów. Otóż obecnie to, co możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach nazywa się muzeum spadochroniarstwa. Wklepując tą nazwę, albo nazwę izba spadochroniarza w wyszukiwarce internetowej na pewno znajdziecie trochę odnośników ze zdjęciami, czy opisami. Jedną ze stron jest ta z której pochodzą te zdjęcia, a na której też jest dosyć dobry napisany przez kolegę Romka Talarka opis zbiorów muzeum. Jej adres to: http://www.mmlublin.pl/blog/entry/1237/ ... %9Ble.html
Aby zwiedzić muzeum najpierw trzeba się umówić telefonicznie pod nr 33 855 13 53 lub 694 616 530, albo drogą mailową pwybraniec@post.pl
Tak więc jakkolwiek z przyjemnością spotkam się z kolegami ze Skawiny, to nie trzeba ich fatygować, żeby zwiedzić muzeum, czy zobaczyć zbiory (w części ekspozycyjnej jest tylko ich niewielka część). Można też zaplanować dłuższy pobyt i skorzystać z noclegu, gdyż żona prowadzi pensjonacik („AGAWA”).
Co do książki, to jej tytuł „Z powietrza, lądu i morza. Biografie żołnierzy jednostek specjalnych z II w. św. związanych ze Śląskiem Cieszyńskim”. Wydana niewielkim nakładem 4 lata temu obecnie jest niestety nieosiągalna. Planuję jej wznowienie i objęcie zasięgiem terytorialnym całego Śląska, ale mam zobowiązania związane z trzema innymi publikacjami książkowymi (będąca na ukończeniu a zlecona przez mojego Prezesa o instytucji w której pracuję, o insygniach misji pokojowych oraz o symbolice spadochronowej) i powrócić do tamtego tematu będę mógł dopiero po ich wydaniu.
Posiadam jeszcze wydaną 7 lat temu książkę mojego autorstwa „Oznaki beretowe Wojska Polskiego”, więc jeżeli byłby ktoś chętny, to mogę sprzedać.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do mojego muzeum:
Piotr Wybraniec
Awatar użytkownika

Post 13 lut 2010, 17:11

Dziękujemy ci Piotrze za tak wyczerpującą odpowiedź.
W sprawie ewentualnych odwiedzin twego minimuzeum będziemy się z toba kontaktować telefonicznie lub emailem :)

No i oczywiście zaglądaj do nas jak najczęściej :P
Howgh

Desantownik

Następna

Wróć do Miejsca pamięci