Latarki

olo

Awatar użytkownika

Post 30 maja 2013, 11:10

Latarki

Czołem!

Noszę się z zamiarem doposażenia się w sprzęt oświetleniowy. Mam już Electric Lamp No. 1, natomiast zastanawiam się jak to było u naszych z amerykańskimi TL-122. Z analizy zdjęć wynika, że latarki te znajdowały się na wyposażeniu British Airborne.
Może jakieś fotografie naszych spadochroniarzy?

Drugie pytanie dotyczy latarek czołowych. Czy Brytyjczycy produkowali je na użytek armii?

Pozdrawiam,
Olo
Awatar użytkownika

Post 30 maja 2013, 11:45

Re: Latarki

Spotkałem się z latarką wykonana na bazie L.E. No 1 która miała klips do hełmu i pojemnik na baterie z hakiem do pasa, ale o ile dobrze pamietam była czarna, wiec raczej przeznaczona dla służb ratowniczych niż wojska.
Amerykańskich latarek u naszych spadaków na zdjęciach nie kojarzę, ale oczywiście nie znaczy to że ich nie było.
Osobiście polecam L.E. No4, podobna do niemieckich na płaską baterie z dwoma przesuwanymi filtrami, znacznie wygodniejsza od wielkiej i dającej mało światła L.E. No 1.

Post 30 maja 2013, 14:03

Re: Latarki

Witam ;

TL 122 A i B

Byli tez uzywane kopie lampy holenderskiej " Philips "
Obrazek
Tak ze proste latarki z filtrami ( Flashlight ) niestety udalo mi sie , tylko zdobyc takie zdjecie ale ta ktora widzialem jest metalowa ( gruby model )
Obrazek

Wróć do Sprzęt, ekwipunek i wyposażenie