Umundurowanie i wyposażenie

Awatar użytkownika

Post 06 sie 2012, 11:49

Re: Umundurowanie i wyposażenie

Kuba_Medyk pisze:już doszedłem o co chodzi z ładownicami, mam dobre ;] szukam szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi, jak to jest z przyczepieniem szelek do ładownic bo trzeba to zrobić tak żeby potem doczepić też szelki L? mogę prosić o jakieś wyjaśnienie tego mocowania.

Klamerka na ładownicy to rodzaj drabinki, przewlecz szelke przez dwa dolne uszka, tak by górne uszko było całkowicie wolne. Do tego zaczepiasz potem hak szelki od plecaka.
Awatar użytkownika

Post 06 sie 2012, 11:51

Kuba_Medyk pisze:aha zapomniałem o dobrej wiadomości, kupiłem też buty za 5 zł i wyglądają jak ammo boots z tym że nie mają doszytej skóry na przedniej części. Schodziłem w nich warszawę i nie jest najgorzej :D

Jeśi nie mają nałożonego czubka, to niestety nie wyglądaja jak ammo boots, chyba że maja udawać buty kanadyjskie. Wiadomo, że 5 złotych to zadne pieniądze, wiec nawet jeśli buty były na jedna imprezę, to nie ma co zakupu załować. Docelowo nie jest to jednak to co być powinno.

Post 15 kwie 2013, 19:39

Czołem! Jako że jestem tu nowy chciałbym się przedstawić. Mam na imię Maciej, pochodzę z Wielkopolski. Rekonstrukcją zajmuję się już parę latek ale głównie frontem wschodnim. Moje zainteresowanie głównymi tematami tego forum narodziło się po wizycie w Zamku Hartenstein w Oosterbeek :) . Pomału zgłębiam się w ten temat i zacząłem zbierać szpej. Ostatnim moim zakupem był small pack. Mam z nim trochę wątpliwości. Po pierwsze wymiary: 12x 32x 34cm. Wydaję się strasznie duży. Po drugie to przelotki na dole a nie klamerki, przez co nie za bardzo wiem jak zamontować L-straps (trokami na krzyż?). I po trzecie, brak przegród w jego wnętrzu. Zaznaczę że nic nie jest przy nim grzebane a pieczątka wskazuje na 1941 rok. Prosiłbym o porównanie z Waszymi egzemplarzami oraz fachowe rady z Waszej strony ;) Pozdrawiam, oraz bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika

Post 15 kwie 2013, 20:16

Witamy na forum.
Z twojego opisu wynika że kupiłeś large pack a nie small pack. Do dopięcia szelek uniwersalnych będziesz potrzebował pary troków.
Tu rodzi się tylko jedno istotne pytanie, do rekonstrukcji jakiej sylwetki zamierzasz go wykorzystać?

Post 16 kwie 2013, 17:56

Kurcze... Na Large Packa wydaję się za niski. Porównywałem z Largiem znajomego i jest mniejszy. No ale cóż, w takim razie ląduje na allegro. Dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika

Post 16 kwie 2013, 18:04

Podrzuć fotkę jak masz możliwość. Przyznam szczerze że wymiarów nie sprawdzałem, ale z opisu wszystko wskazuje że to large pack.

Post 16 kwie 2013, 18:32

Awatar użytkownika

Post 16 kwie 2013, 20:07

Jak napisał Enfield to Large Pack P37 w stanie "nie za bogatym".
Na 95% rekonstruowanych postaci ci się nie przyda no chyba, że do przenoszenia "gratów".
GRH Commonwealth Battalion

http://www.commforc.fora.pl
https://www.facebook.com/commonwealthbattalion

"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"

Obrazek
Awatar użytkownika

Post 16 kwie 2013, 21:21

Gdzie jest zamek Hartenstain?
Kontrola najwyższą forma zaufania- Lenin.
Awatar użytkownika

Post 16 kwie 2013, 21:29

Sprzedanie tego fantu za rozsądne pieniądze może być trudne. Lepiej doprowadź go do znośnego wyglądu i zostaw sobie do przechowywania współczesnych gratów które mogą się przydać podczas rekonstrukcji. Na twoim miejscu w przyszłości starałbym się inwestować w przedmioty w lepszym stanie. Łatwiej je w razie czego sprzedać, a żołnierze nawet jeśli mieli ekwipunek używany, to jednak jego wygląd poza szczególnymi przypadkami był daleko lepszy niż tego strychowca.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprzęt, ekwipunek i wyposażenie