Umundurowanie i wyposażenie

Awatar użytkownika

Post 10 sie 2009, 14:21

Re: Umundurowanie i wyposażenie

Kubek pisze:Mam pytanie czy ktoś kupował może mundury od tego gościa z Ebaya http://stores.shop.ebay.pl/Spearhead-Militaria__british_W0QQ_sidZ146084432QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14?_pgn=2 korci mnie żeby coś od niego kupić ale nie wiem jak jest z jakością tego towaru, podejrzewam że nie będzie to taka jakość jak np. z WPG ale za tą cenę można by się pokusić o kupno np spodni spadochronowych.

Ja zakupiłem u niego 3 pary spodni spadochronowych oraz dwie bluzy BD: P-37 i P-40. Swietnie są uszyte te BD...musisz tylko dobrać rozmiar. W mojej ocenie za tę cenę naprawdę warto....zwłaszcza spodnie spadochronowe są świetnie uszyte...z zatrzaskami w kieszeni na FS włącznie.
Może i kolor wełny, z której jest uszyty BD zbudza nieco kontrowersji (może nieco zbyt zielony jest), ale na pewno bardziej przypomina khaki brytyjskie niz zieleń greckich lub kanadyjskich BD. Wiem bo porównałem.
Za podobny komplet w WPG lub Pegasus Militaria zapłacisz kilka razy drożej.
Howgh

Desantownik

"Celem wojny nie jest zginąć za swoją ojczyznę, lecz sprawić by tamte sukinsyny zginęły za swoją" - Gen.George S.Patton
Awatar użytkownika

Post 10 sty 2012, 23:16

Mam pytanie co do kolorystyki p37
1 Czy mogę kupić oporządzenie z lat 50tych np takie:
http://allegro.pl/webbing-pattern-37-pa ... 50353.html

2 Na co uważać przy ładownicach, pasach czy plecakach? MkII i III to dla kierowców i zwykłe?

3 Czy opinacze muszą być jasne czy zielonkawe jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/webbing-pattern-37-op ... 25752.html

4 moje usunięte pytanie co do orzełka na beret, czy ma on być z 2 RP jak ten ?

http://allegro.pl/orzelek-polski-ii-rp- ... 40193.html

5 Beret czarny nosili maczkowcy i kto jeszcze? sbs miała tylko szare?

6 gdzie i za ile mogę kupić kaburę?

Z góry dziękuję za odpowiedź na te pytania
Awatar użytkownika

Post 11 sty 2012, 00:17

1. Pas będzie ok ,ładownice na zatrzask weź sobie MKIII (dłuższe) - Kangur AIF ci sprzeda jak poprosisz ładnie(oraz inne fanty)
2. Plecak to Small pack
3. Opinacze lepiej weź piaskowe
4. Pytanie o orzełek zostało przeniesione do wątku który ci pokazywałem
5. SBS szare berety
6. Kabura szukaj na allegro i moze ktos tu ma to ci sprzeda.

Lepiej nie kupuj oporządzenia blancowanego, większość używa piaskowego lub posiada 2 komplety.

Zacznij od Battle Dresu, butów, opinaczy, Denisona, pasa, szelek,ładownic, obszyć jako bazy.
Później dokup resztę, myślę ze na medyka za nic sie nie zamkniesz w 1500 zl ba może braknąć na podstawową sylwetke
Awatar użytkownika

Post 11 sty 2012, 00:46

Przy oporządzeniu należy zwrócić uwagę żeby okucia były mosiężne, a nie stalowe czernione, ładownice muszą być zapinane na zatrzaski, a nie na ucho i przetyczkę, ładownice dla kierowców się nie nadają.

Jeśli chodzi o zakupy u sprzedawcy nestofa do którego aukcji linki wrzucasz, to nie sugeruj się za mocno zdjeciami, nie ma gwarancji, że przedmiot bedzie taki jak na zdjeciu.
Kupujac opinacze zwróć uwage na rozmiar, jedynki sobie daruj, dwójki kup jesli jestes na prawde drobnej budowy, trójki nosi większość ludzi, potężniej zbudowani musza zaopatrzeć sie w rozmiar 4.

Podobnie ma się sprawa z szelkami do pasa, jeśli masz wiecej niż 170 cm wzrostu kup rozmiar LONG inaczej bedzie Ci trudno dopiąć manierkę i łopatke.

Odpowiedzi na swoje wcześniejsze pytania znajdziesz w tym wątku:
http://www.tobie-ojczyzno.pl/viewtopic.php?f=17&t=626&start=30&sid=7038333495a921e37cd30074b001aa29
Awatar użytkownika

Post 11 sty 2012, 18:18

Ok dzięki i sorka za zamęt, ale mam sesję i chciałem w pigułce info ponieważ już kupuję mundru u makbeta i chciałem kosztorys zrobić. Na razie kupię ubrania i pas + kaburkę tak żeby jako kierowca funkcjonować a potem z czasem zakupię resztę. Teraz wiem co kupować i popatrzę najpierw po znajomych.
Dzięki raz jeszcze

Post 11 sty 2012, 19:38

quote="mr_ffox"]1. Pas będzie ok [...][/quote]
enfield pisze:Przy oporządzeniu należy zwrócić uwagę żeby okucia były mosiężne, a nie stalowe czernione,

Pas nie jest OK. :D

Polecam sklep militarny z Bydgoszczy, na allegro jako partyzant. Ma wojenne oporządzenie, za komplet chce 300zł.
Awatar użytkownika

Post 04 sie 2012, 21:31

Hej,
kupiłem sobie niedrogo zestaw różnych rzeczy p 37
znajdował się tam
small pack
chyba Large pack
szelki z pasem
paski do small packa
manierka nówka
i 2 ładownice na piny
( większość z datowaniem 41-44 )
teraz kilka pytań.
czy spadaki używali tych dużych plecaków i jak się je nosi, tzn jak zamontować te paski do noszenia bo na dole nie ma szlufek?
jak się mocuje manierkę ?
czy te ładownice na piny są na pewno złe bo w wielu materiałach widzę spadaków z takimi ?

i kolejna sprawa,
potrzebuję szelek do spodni bo mi spadają, czy jedyne dobre to takie ?
http://www.historical-uniforms.com/szel ... kich/p/921

czy można też inne nosić?
Awatar użytkownika

Post 04 sie 2012, 22:16

już doszedłem o co chodzi z ładownicami, mam dobre ;] szukam szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi, jak to jest z przyczepieniem szelek do ładownic bo trzeba to zrobić tak żeby potem doczepić też szelki L? mogę prosić o jakieś wyjaśnienie tego mocowania.
Awatar użytkownika

Post 04 sie 2012, 22:17

aha zapomniałem o dobrej wiadomości, kupiłem też buty za 5 zł i wyglądają jak ammo boots z tym że nie mają doszytej skóry na przedniej części. Schodziłem w nich warszawę i nie jest najgorzej :D
Awatar użytkownika

Post 06 sie 2012, 11:43

Kuba_Medyk pisze:czy spadaki używali tych dużych plecaków i jak się je nosi, tzn jak zamontować te paski do noszenia bo na dole nie ma szlufek?

W brygadzie standardem był mały plecak, czyli small pack, large może przydać się do zapakowania współczesnych klamotów które trzeba mieć pod ręką , rzucony gdzieś w kąt na dioramie lub zawieszony na pojeżdzie nie zwraca zbyt wiele uwagi.

Żeby dopiąć szelki do plecaka potrzebne sa dodatkowo dwa troki (utility straps). Dopinasz je do małych klamerek między szelkami, krzyzujesz na klapie plecaka i przewlekasz klamerki przez szlufki na dnie. Do tych klamerek dopinasz potem L straps, czyli właściwe szelki.

Kuba_Medyk pisze:jak się mocuje manierkę?

Manierkę przepisowo nosi sie na prawym boku dopietą do końcówek szelek.

Kuba_Medyk pisze:i kolejna sprawa,
potrzebuję szelek do spodni bo mi spadają, czy jedyne dobre to takie ?
http://www.historical-uniforms.com/szel ... kich/p/921

czy można też inne nosić?

Zasadniczo szelki powinny byc wykonane z białej taśmy bawełnianej. Te z twojego linka sa powojenne, można je od biedy załaożyć, bo w uzyciu poza przydziałowymi były tez cywilne szelki. Wojskowy model wykonany był z nieelastycznej taśmy przez co przy schylaniu i wykonywaniu różnych ruchów spodnie maja tendencję do uwierania w tyłek. Ja akurat je lubię, bo mozna napakować w kieszenie do bólu i spodnie nie spadają, a elastyczne szelki maja tendencje do rozciągania się pod ciężarem, ale to juz kwestia indywidualnego wyboru.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprzęt, ekwipunek i wyposażenie