Filcowe podkładki pod szelki?

Awatar użytkownika

Post 19 gru 2009, 21:14

Re: Filcowe podkładki pod szelki?

Nie...no...kolejne zdjęcie , które oglądałem setki razy....i dopiero teraz zauwazyłem te podkładki :o
Howgh

Desantownik

"Celem wojny nie jest zginąć za swoją ojczyznę, lecz sprawić by tamte sukinsyny zginęły za swoją" - Gen.George S.Patton
Awatar użytkownika

Post 19 gru 2009, 21:26

Czyli wychodzi na to że podkładki filcowe były popularne nie tylko u Jankesów ;)
GRH Commonwealth Battalion

http://www.commforc.fora.pl
https://www.facebook.com/commonwealthbattalion

"Dumny to kraj, który ma bohaterów... biedny to kraj, który ich potrzebuje"

Obrazek
Awatar użytkownika

Post 19 gru 2009, 22:27

Oj....żebyś wiedział...z dokłądnej analizy zdjęć wynika, ze równie popularne były one w przynajmniej w 1SBS ;)
Howgh

Desantownik

"Celem wojny nie jest zginąć za swoją ojczyznę, lecz sprawić by tamte sukinsyny zginęły za swoją" - Gen.George S.Patton
Awatar użytkownika

Post 20 gru 2009, 00:39

Oglądając zdjęcia widać, że kolor podkładek jest bardzo ciemny. Ciemniejszy niż kamuflaż na Smocku. A na współczesnej rekonstrukcji Erolka z użyciem brązowych podkładek widać wyraźnie, że ten kolor jest zdecydowanie jaśniejszy.
No więc jak to wytłumaczyć???
Awatar użytkownika

Post 20 gru 2009, 01:29

Myślę, ze trudno dociec koloru podładek z czarno białych zdjęć.
Do mnie przemawia tylko zachowana próbka autentycznych podkładek. Jeżeli faktycznie udało się tobie kupić plecak czy jakiś inny element webbingu z autentyczną podkładką, to jest to najpewniejszy ślad.
Howgh

Desantownik

Awatar użytkownika

Post 20 gru 2009, 10:22

Ja kupiłem swoje filcowe podkładki w Soldier of Fortune. Rzeczytwiście oryginalne są ciemniejsze. Pewnie trzeba będzie kiedyś zadfarbować.... jak wyciągniemy jakieś wnioski co do koloru.

A co do zdjęć - to rzeczywiście to ostatnie było zaskoczeniem. Nigdy nie zauważyłem tych podkładek. Trzeba będzie się jeszcze raz dokładniej przyjrzeć wszystkim fotkom.

Pozdrawiam
Eryk
Awatar użytkownika

Post 19 kwie 2012, 15:38

Na podstawie analizy pokrowców zrzutowych do kb enfield i km bren pokusiłbym sie o sformuowanie tezy, że podkładki występowały w róznych kolorach, zarówno w ciemnej trawiastej zieleni, jak i w jaśniejszym brązie. Skoro pokrowce na broń szyto z filcu w takich kolorach to inne elementy tez wystepowały w róznej kolorystyce, szczególnie że podkładki pod szelki nie są wyrobem fabrycznym ale wytworem żołnierskiej inicjatywy i pomysłowości.

Poniżej foty pokrowca do enfielda z brązowego i zielonego filcu (inny przykład znajdziecie w For King and Country gdzie jest zielony pokrowiec na elfa i brązowy na brena)

Obrazek

Obrazek
Poprzednia

Wróć do Sprzęt, ekwipunek i wyposażenie