Post 24 paź 2014, 13:08

Znaki Spadochronowe

Szanowni Forumowicze,

Mam prośbę dotyczącą Znaków Spadochronowych i nie tylko.
Po ponad 16 latach kolekcjonowania wszelkich insygniów spadochronowych WP (od zarania do dnia dzisiejszego) postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym.
W rezultacie od ponad roku przygotowuję rozprawę doktorską na temat: "Odznaki spadochronowe jednostek powietrzno-desantowych WP 1941-1989".

Oprócz posiadanych zbiorów i materiałów pozyskałem materiały w czasie kwerend w IPIMGS oraz SPP, w niektórych krajowych archiwach wojskowych. Ponadto badam udostępniane mi prywatne zbiory i kolekcje.
W dalszym ciągu poszukuję eksponatów lub ich zdjęć - ciekawych, nietypowych Znaków Spadochronowych, legitymacji nadań z różnych okresów i dowództw, dobrych zdjęć dokumentujących noszenie insygniów, itp.
Również relacji, wspomnień i innych materiałów dotyczących Znaków Spadochronowych/Szybowcowych.

Oprócz okresu PSZ w Wielkiej Brytanii interesują mnie podobne materiały dotyczące II RP (LOPP) oraz "LWP".

Oczywiście w przypadku udostępnienia i wykorzystania materiałów, wszelkie prawa autorskie zostaną zachowane ze wskazaniem konkretnej osoby/zbiory.
Za wszelką pomoc, wsparcie w tym względzie będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Rafał